BTC przełamuje $18,000 ponownie pomimo

BTC przełamuje $18,000 ponownie pomimo niedźwiedzich wielorybów

  • Pomimo niedźwiedzich sygnałów, Bitcoin wrócił do ceny 18.000 dolarów.
  • Niektóre wieloryby przeniosły miliony na giełdy i przyniosły zysk, ale cena wróciła
  • Sugeruje to, że cena BTC ma więcej siły, aby utrzymać się na tych poziomach niż w 2017 r

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Chociaż w ciągu ostatnich kilku dni wieloryby przeniosły miliony BTC na giełdy, cena BTC powróciła do normy, zmierzając ponownie w kierunku ATH.

Podczas gdy Bitcoin nigdy nie wrócił do swojego wszechobecnego Profit Revolution poziomu 20.000 dolarów, przez ostatni tydzień pompował. Wielu ludzi uważa, że tym razem jest inaczej.

Na początku tego tygodnia, cena BTC spadła z prawie 20.000 dolarów prawie do oporu 16.300 dolarów. Rzeczy nie wyglądały dobrze, ponieważ rynek kryptograficzny wzrósł ogromnie od sierpnia. Pod koniec lipca 2020 r. całkowity limit rynku kryptograficznego wynosił około 311 mln dolarów, a obecnie wynosi 546 mln dolarów, jak podaje Coingecko.

Tuż przed i po zanurzeniu 25/26 listopada 2020 r. pojawiło się kilka niedźwiedzich sygnałów dla BTC.

Poza psychologicznym poziomem oporu 20.000 dolarów, sprawy zmieniły się od 2017 roku, aby zakwestionować ten wzrost. Teraz, według raportu Grayscale, inwestorzy są długoterminowymi beneficjentami, a nie tylko spekulantami.

Pobierz nasze nowe Studium Inwestora 2020 #Bitcoin, aby dowiedzieć się, co naprawdę napędza zmianę postaw i perspektyw inwestorów wokół $BTC. https://t.co/9fyRIxJXfD pic.twitter.com/Gqey7pgD0H
– Grayscale (@Grayscale) 20 listopada 2020 r.

Wiele osób uważa, że spadki są tylko tymczasowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę głównych graczy Wall Street, którzy są teraz właścicielami Bitcoina. Nawet humanitarna fundacja Guggenheima złożyła dokumenty sugerujące, że może umieścić do 10% swojego bogactwa w Bitcoinu.

Plus, oczywiście, jest pandemia. Strach przed załamaniem gospodarczym i drukowanie pieniędzy w celu wsparcia światowej (i amerykańskiej) gospodarki sprawił, że Bitcoin, z jego przewidywalną inflacją, stał się bardziej atrakcyjny dla inwestorów.

Chociaż ci wielcy gracze dali Bitcoinowi nogi do stania, oznaczało to również, że było ich wielu z myślą o zyskach. Do 27 listopada wydawało się, że zyski czerpią wieloryby. Bardzo krótki spadek o 15 miliardów dolarów sugerował tyle samo.

Tweet z “intheblocka”, firmy analitycznej, sugerował, że wieloryby przenoszą miliardy dolarów z portfeli magazynowych na giełdy.

Wieloryby przenoszą $BTC na giełdy. #Bitcoin stoi przed ostrą korektą od środowego haju 19.600 dolarów.

Spadek ten rozpoczął się, gdy tylko wieloryby zaczęły deponować BTC na giełdach. Ponad 93 tysiące Bitcoin’ów zostało zdeponowanych na centralnych giełdach. pic.twitter.com/ntq1yIlDeV
– intotheblock (@intotheblock) 27 listopada 2020 r.

Podobnie tweet z “Whale Alert” z 26 listopada 2020 r. zauważył, że Microstrategy, firma z Wall Street, która zainicjowała ruch na Wall Street w kierunku Bitcoin, przeniosła 658 milionów dolarów z BTC na giełdę.